خلاصه خطبه‌های نمازجمعه ۱۲ مهر ۹۸ به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن‌زاده

خلاصه خطبه‌های نمازجمعه ۱۲ مهر ۹۸ به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن‌زاده

خلاصه خطبه‌های نمازجمعه ۱۲ مهر ۹۸ به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن‌زاده
چکیده:

اقدام بسیار سخیف شهیدزدایی که توسط تکنوکرات ها صورت گرفته از لحاظ آرمان انقلاب اسلامی و از نگاه مردم ایران محکوم به شکست است

☑️ خلاصه خطبه اول:

 

◾️ بررسی منشأ قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام

 

در هفته‌های گذشته عرض شد که امام حسین علیه السلام به خاطر حالت روحی بسیار قویِ غیرت دینی و به تعبیر من حساسیت دینی، راضی شد جانش را فدای دین جامعه کند.

یکی از علل قیام آن حضرت مقابله با بدعت بود. بدعت امر خطرناکی است که قطعا به دین ضربه می‌زند. امام علی علیه السلام می‌فرماید: «ما هَدمَ الدِّينَ مثلُ البِدعِ: چيزى مانند بدعت‌ها دين را ويران نكرده است.»

 

نکته مهم اینجاست که بدعت فقط در زمان امام حسین علیه السلام ایجاد نشد، الآن هم بدعت‌گزاران وجود دارند.

گاهی ما حتی در عزاداری‌هایمان دچار بدعت می‌شویم. اگر مراجع عظام فرمودند کاری خلاف شرع است و نباید انجام شود، اگر انجام دادیم در صف بدعت‌گزاران قرار می‌گیریم. بدعتی که امام حسین علیه السلام برای مقابله با آن قیام کرد.

 

بدعت یعنی «ادخال ما لیس من الدین فی الدین بما انه من الدین» انسان چیزی را که مربوط به دین نیست داخل دین کند. لذا کسی که تخصص در امور دینی ندارد حق ندارد حتی در مستحبات هم ورود پیدا کند.

 

طبق نظر فقها، بدعت حرام است. امیرالمؤمنین علی علیه السلام  فرمودند: «أمّا أهلُ البِدعةِ فالمُخالِفونَ لأمرِ اللّه ِ و لِكتابهِ و رسولِه ، العاملونَ بِرأيِهم و أهوائهِم و إنْ كَثُروا» بدعت‌گذاران كسانى هستند كه با فرمان خدا و كتاب او و پيامبرش مخالفت مى‌ورزند و بر اساس رأى و گرايش‌هاى خود عمل مى‌كنند؛ هر چند شمارشان بسيار باشد.

 

امام صادق عليه السلام هم فرمودند: «مَن دعـا النـاسَ إلى نفسِه و فيهِم مَن هُو أعلمُ مِنه فهُو مُبْتَدِعٌ ضالٌّ
هر كه مردم را به خود فراخواند، حال آن كه در ميان آنان داناتر و عالمتر از او هست، بدعتگذارى گمراه است.» این بیان باید برای کسانی که خود را برای مسئولیت‌های سنگین مانند نمایندگی مجلس شورای اسلامی  یا ریاست جمهوری و امثالش آماده می‌کنند حائز اهمیت باشد.

 

خلاصه خطبه‌ی دوم

 

یکی از نیازهای مهم بشر، حفظ بنیان خانواده است. ما موظفیم خانواده‌هایمان را حفظ کنیم و این امر در گرو رعایت تقوای الهی است. اگر می خواهیم خانواده شادی داشته باشیم این شادی در سایه رعایت تقوا به دست می‌آید همچنین آرامش و رشد علمی و … هم در سایه رعایت تقوا است.

متأسفانه بعضی از آقایون، زندگی و خانواده‌‌شان را تباه می‌کنند. آقایی که می‌خواهد بعد از ازدواج خانواده‌اش را تباه کند چرا ازدواج کرده و خانواده تشکیل داده است! نبی گرامی اسلام فرمودند: «ملعون ملعون من ضیع من یعول/ از رحمت خدا به دور است، از رحمت خدا به دور است کسی که خانواده خود را تباه کند.»

 

*هفتم صفر به روایتی سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام است پیشاپیش تسلیت عرض می‌کنم. همچنین امروز سالروز شهادت حضرت رقیه، دختر کوچک امام حسین علیه السلام است، خدمت همه شما عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.

 

*پنج سال قبل، عربستان به همراه متحدانش به کشور مظلوم یمن حمله کرد و مرتکب جنایات فراوان و فجیعی شدند.

 

گزارشی از جنایات عربستان در یمن:

 

۱۱ میلیون کودک یمنی در وضعیت فشار جسمی و روحی زندگی می‌کنند.

از هر ۱۰۰۰ کودک ۴۲ کودک به خاطر عدم وجود تغذیه مناسب قبل از رسیدن به ۵ سالگی از دنیا می‌روند.

%۲۳ از کودکان برای اینکه شکمشان را سیر کنند مجبور به کارکردن هستند.

یونیسف گزارش داده است در ۵ سال گذشته در هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی مرده است و ۴۰۰۰۰۰ کودک دچار سوء تغذیه هستند.

۲۵۰۰۰۰ حمله هوایی انجام گرفته و بیش از نیم میلیون بمب پرتاب شده است که بیش از ۶۰۰۰ از این بمب‌ها خوشه‌ای بوده که بسیار خطرناک هستند.

۹۰۰۰۰ غیرنظامی به شهادت رسیده‌اند که از این میان ۸۵۰۰۰ کودک بوده‌اند به عبارتی در این پنج سال به طور میانگین روزی ۷۷ کودک به شهادت رسیده است.

تأسیسات و زیرساخت‌ها اعم از بیمارستان‌ها، مدارس و … را از بین برده‌اند.

اینها گوشه‌ای از جنایات عربستان و متحدانش علیه مردم مظلوم یمن است.

 

در مقابل رفتار کشورها و سازمان‌های بین‌المللی را در مقابل این جنایات ببینید:

 

در طول این سالیان حتی یک بار یک نشست ویژه و اضطراری برای دفاع از حقوق مردم مظلوم یمن برگزار نکردند. اما دو هفته پیش وقتی پهبادهای انصارالله یمن به تجهیزات نفتی عربستان موسوم به آرامکو حمله کرد و قسمتی از آنجا را مورد هدف قرار داد ببینید رسانه‌های غربی و اربابانشان چه فضاسازی‌هایی علیه انصارالله کردند و این رخداد تا دو هفته تیتر نخست رسانه‌های غربی بود و دائما این حرکت را زیرسؤال می‎بردند.

 

این امر نشانگر یک واقعیت تلخ است که جای ظالم و مظلوم در نظام بین‌المللی جابه جا شده است. اما مردم یمن اگر حمایت سازمان‌های بین‌المللی را ندارند در مقابل، خدا با آنهاست «ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» شما دیدید که در عملیات اخیر که با رمز «نصر من الله» بود خداوند چگونه آنها را یاری کرد. این عملیات گامی دیگر در تحقق پیروزی راهبرد مقاومت بود.

 

*هفته نیروی انتظامی و روز نیروی انتظامی است که خدمت نیروهای شجاع و خدوم انتظامی تبریک عرض می‌کنم. این نیروهای خدوم و شجاع در پرتوی الطاف الهی تا کنون با تقدیم ۱۳۰۰۰ شهید و ۲۲۰۰۰ جانباز، امنیت را برای کشورمان به ارمغان آورده‌اند. ما هم به سهم خودمان از این نیروی ارزشمند تشکر می‌کنیم.

 

*روز جهانی کودک را در پیش داریم، خدمت همه پدر و مادرها تبریک عرض می‌کنم.

ما به لحاظ اسلامی موظفیم بچه‌هایمان را حفظ کنیم. یکی از بزرگان می‌گفتند: این کودکان، اولیاء الهی هستند چون گناه نکرده‌اند.

یکی از وظایف پدران و مادران این است که در بدو تولد در گوش راست اذان و در گوش چپ اقامه گویند که این کار آنها را از شر شیطان در امان می‌دارد.

 

*شهادت سردار رشید اسلام شهید غلامی که کیشوند بودند و افتخار جزیره کیش را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم شهیدی که در راه دفاع از وطن به شهادت رسید. در شورای اداری مطرح کردیم: کوچکترین اقدامی که در جزیره می‌توانیم به پاسداشت خون این شهید بزرگوار انجام دهیم این است که اسم شهید را بر یک مکان مناسب جزیره بگذاریم.

 

برای مشاهده تصاویر نماز جمعه ۱۲ مهر ۹۸ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

نویسنده: superuser3433d
منتشر شده در ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بازدید: ۱۸۴۱۸